TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

timotejbulko

Obrat mužov v druhom polčase

Za silného vetra boli v úvode zápasu aktívnejší hostia. V 4. min. našiel kolmicou Š. Coník Jána Dohnana, ktorého vychytal dobrým zákrokom Ondrášik. V 9. min. nastrelil brvno Š. Coník, domáci následne faulovali, nasledoval pokutový kop, ktorý premenil Zvolenský – 0:1. Domáci začali ohrozovať súpera hlavne zo štandardiek, ktoré však gólman F. Seriš riešil vo svoj prospech. V 15. min. priamy kop od Pavla Bulka vyrazil Seriš. Domácim sa nedarila kombinačná hra a prvý polčas bol zo strany domácich nevydarený. V 20. min. vyslal jedovatú strelu Dohál, ale nad. V 25. min. dobrá akcia domácich po ľavej strane, Moravčík trafil len brvno brány. V 32. min. bolo vyrovnané 1:1, keď premenil penaltu Barták po ruke hostí v pokutovom území. V 35. min. hostia však zvýšili na 1:2, keď roh Jána Dohnana využil Š. Coník. V 45. min. mohlo byť 1:3, ale Jána Dohnana vychytal Ondrášik.

V 54. min. zavelil k obratu Peter Bulko, keď vyrovnal po rohu na 2:2. V 56. min. centroval A. Moravčík na T. Siváka, ktorý hlavou prestrelil Seriša – 3:2. V 68. min. pridal gól na 4:2 Peter Bulko, keď opäť využil roh od brata Pavla. Do konca zápasu mal šance ešte T. Sivák aj Pet. Bulko a z hosťujúcej strany A. Coník. Domáci otočili zápas v druhom polčase zlepšenou aktívnou hrou za dve minúty a pripísali si tri body.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Zápas sa hral za silného vetra, ktorý ovplyvnil jeho priebeh. Od začiatku bolo dané, že kto sa lepšie prispôsobí poveternostným podmienkam bude úspešný. Víťazstvo sme si dnes zaslúžili, pretože sme prejavili väčšiu túžbu po víťazstve, boli sme dôrazní v zakončení a dokázali sme byť agresívni pri napádaní súpera. Chcem vyzdvihnúť skutočnosť, že už niekoľkokrát počas prebiehajúcej sezóny sa nám podarilo otočiť nepriaznivý priebeh stretnutia, čo svedčí o charaktere, nepoddajnosti a vnútornej sile kolektívu.

Góly: 9. Dávid Zvolenský 0:1 pokutový kop 32. Juraj Barták 1:1 pokutový kop 35. Šimon Coník 1:2 54. Peter Bulko 2:2 56. Tomáš Sivák 3:2 68. Peter Bulko 4:2