FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

Oslabení muži odchádzajú z Brestovca bez bodov. (Kontumácia 0:3)

Naše mužstvo vycestovalo v 20. kole na Myjavu, keď sa stretlo s domácim Brestovcom. Hostia museli v zostave improvizovať, a to hlavne v útočnej časti, nakoľko obaja najproduktívnejší útočníci v zápase absentovali. Otvoriť skóre mohli v úvode domáci, ale po chybe obrany neskóroval do odkrytej brány M. Jorík. Postupne sme si vytvárali šance aj my. V 7. min. vysunul Pavol Bulko brata Petra, ktorý takmer prekvapil v bráne Hučka. V 9. min. domáci M. Vrábel centroval na M. Joríka, no nad brvno. V 11. min. fauloval M. Siváka domáci P. Caltík, a rozhodca ukázal prekvapivo opačne – pre domácich. Následnú štandardku zakončil na 1:0 po nákope od M. Obucha Matúš Vido. Najväčšiu šancu v zápase, možno označovanú za zlom zápasu mal v 13. min. Patrik Fabian, keď zoči-voči brankárovi Hučkovi prestrelil, po prihrávke Petra Bulka. Hlavný rozhodca prekvapoval aj naďalej. V 21. min. dal 2x lakeť D. Bezunkovi pred krajom šestnástky Matúš Jorík, ktorý mohol byť rád, že neuvidel červenú kartu. Píšťalka ostala nemá, nervy neudržal na uzde T. Kadák, ktorý na hranici šestnástky fauloval Jorika. Priamy kop zakončil po prebehnutí hráčov M. Obuch a bolo 2:0. V 30. min. zakončoval P. Fabian, no nedôrazne. V 35. min. sa uvoľnil z ľavej strany Malých, poslal loptu pred bránu, no P. Fabianovi chýbalo pol kroka. V 36. min. predviedol dobrý zákrok gólman T. Beňo, ked si poradil s prienikom D. Latiphya. V 45. min. rýchla akcia domácich po osi – M. Obuch – P. Caltík – M. Jorík, ktorú posledný menovaný zakončil do prázdnej brány. V prvom polčase naše mužstvo položili najmä prvé dva góly, ktoré sa mali pískať jednoznačne v náš prospech. V úvode druhého polčasu vychytal prudkú strelu od P. Kubicu T. Beňo. V 60. min. zakončoval prudkou strelou A. Moravčík, ale vedľa. V 63. min. po nedorozumení obrany s brankárom pridal piaty gól domácich P. Caltík. V 66. min. zachránil od šiesteho gólu naše mužstvo T. Beňo, keď vychytal v tutovke M. Joríka. Do konca zápasu sme pridali, ale bolo už neskoro. Menšiu územnú prevahu sme nedokázali premeniť do žiadnej vyloženej šance, a tak s Brestovca odchádzame bez bodu. Naše mužstvo položili hlavne prvé dva góly, ktoré po chybnom rozhodnutí rozhodcu trestali domáci hráči. Na keby sa však nehrá, domáci pridali ešte tri góly a zvíťazili zaslúžene. Najbližšie sa naše mužstvo predstaví v nedeľu, 10.4. v domácom prostredí už o 13:30 hod. proti Hornej Súči.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
Začiatok bol ako zo zlého sna, dve rovnaké štandardné situácie a prehrávali sme už dva nula. Následne sme si dokázali vytvoriť územnú prevahu a niekoľko sľubných streleckých príležitostí, ktoré sme však nedokázali premeniť. Naopak, pred odchodom do kabín sme inkasovali tretí gól, ktorý praktický rozhodol zápas. V druhom polčase sme sa snažili ešte zachrániť zápas, ale v pohode hrajúci súper nám strelil ďalšie góly. V poslednej dobe sa na nás valia zranenia a absencie hráčov zo všetkých strán, preto prichádza čas ukázať charakter.

Góly: 45. a 49. Matúš Jorík, 11. M. Vido, 21. M. Obuch, 63. P. Caltík