TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

timotejbulko

Po 7 rokoch výhra v Zamarovciach

V 13.kole sme vycestovali do Zamaroviec, kde súperov nečaká nikdy nič ľahké a body sa odtiaľ berú sporadicky. V 5. minúte sa dostal k lopte B. Drienka, vystrelil, ale R. Ondrášik pred dobiehajúcim Ďurišom loptu pokryl. V 10. minúte mali domáci tutovku, kolmicu od B.Drienku nevyužil z pravej strany voľný M. Minárik.

V 12. minúte opäť pohrozil B.Drienka, lopta nepríjemne „zaplávala“, ale náš gólman Ondrášik si dal pozor. Aby toho nebolo málo, v 14. minúte najaktívnejší hráč domácich – B. Drienka nepríjemne vystrelil z priameho kopu, Ondrášik opäť loptu pokryl. Treba uznať, že domáci boli prvý polčas dôraznejší a mali aj viac príležitostí. Exportný zákrok predviedol nestarnúci R. Ondrášik aj v 19. minúte, keď zneškodnil kvalitné zakončenie P. Bariaka. Od približne 20. minúty sme sa dostali do hry aj my, Moravčík posunul loptu T. Sivákovi a ten vo veľmi dobrej šanci netrafil bránu z hranice šestnástky. Hra postupne znervóznela, aj vďaka nepresným verdiktom od rozhodcov. V 26. minúte sa uvoľnil z ľavej strany Tomáš Sivák, ale loptu, ktorú poslal pred bránu nikoho nenašla. V 35. minúte ušiel po pravej strane A. Ďuriš, lopta sa dostala k B. Drienkovi, ktorý pohodlne otvoril skóre – 1:0. V 37. minúte sa pokúšal nachytať Fuksu Barták, ale jeho priamy kop pokryl. V 40. minúte predviedol výborný zákrok Fuksa, keď chytil Moravčíkovu strelu z pravej strany.

V 55. minúte sa vyznamenal Ondrášik, keď chytil pokus Majerského. V 56. minúte sa zastreľoval T. Sivák. V 62. minúte už bolo vyrovnané 1:1, keď nedorozumenie gólmana Fuksu s obrancom dopravil do siete Pavol Bulko. V 63. minúte sa rútil sám na bránu Barták, ale na prekvapenie sa pískal ofsajd. O pár sekúnd nato sa dvíhal ofsajd aj po hlavičke Moravčíka. V 64. minúte si poradil ukážkovo s obrancami Barták, nenápadne nahral T. Sivákovi, ktorý strelou k tyči dal na 1:2. V 70. minúte mal na kopačke doslova tutovku domáci Fraňo, ale prihrávku Bariaka nevyužil. V závere zápasu prišiel evidentný tlak domácich, B.Drienka z pravej strany poslal loptu pred bránu, kde Fabian zastúpil Ondrášika a vyrazil jasný gól spred bránkovej čiary. V 90. minúte sme išli do brejku 2na1, ale T. Sivákovi lopta ideálne nesadla a tak vo vypätí všetkých síl si odnášame vydreté cenné tri body zo Zamaroviec, kde sa nám podarilo vyhrať po približne 7 rokoch. Zamarovciam sme utŕžili prvú prehru v aktuálnej sezóne na vlastnom ihrisku.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
V prvom polčase na nerovnom teréne sme sa nedokázali domácim vyrovnať v tvrdosti a agresivite, z čoho pramenila ich mierna prevaha a jednogólové vedenie. Nehrali sme ako kolektív, spoliehali sa jeden na druhého, šetrili sme krokom a hľadali chyby u rozhodcov. Do druhého polčasu sme nastúpili koncentrovane, sústredili sa len na svoj výkon, prestali sme rečniť a začali sa venovať futbalu. Postupne sme si vytvorili viacero nebezpečných streleckých situácií, ktoré sme v krátkom čase dokázali využiť, a otočili sme priebeh stretnutia vo svoj prospech. Následne súper musel otvoriť hru a my sme do otvorenej obrany podnikali nebezpečné protiútoky, ktoré sa nám už nepodarilo využiť. Dnes sa opäť potvrdilo, že futbal z dlhodobého hľadiska je spravodlivý, a keď všetci neustále robia správne veci pre kolektív, ukáže po čase svoju príjemnejšiu tvár. Vrátil nám potrebnú priazeň, ktorej nám nebolo dopriate na začiatku sezóny v prvých súťažných kolách.

Góly: 34. Boris Drienka 1:0 62. Pavol Bulko 1:1 64. Tomáš Sivák 1:2