Autor

timotejbulko

Mgr. Timotej Bulko

Po bezgólovom polčase gólový „výbuch“ hostí v susedskom derby.

Pred začiatkom stretnutia odovzdal sekretár Obfz Trenčín Tomáš Vaňo ceny za účasť v jedenástke roka 2022 – Jurajovi Bartákovi a Pavlovi Bulkovi. Susedské derby začalo obojstranne opatrne. V 10. min. to dvakrát „lietalo“ pred bránou domácich, ale brankár Bulko na dvakrát loptu Škvarkovi aj Svatíkovi vyrazil. V 13. min. sa dostali k slovu aj domáci, ale tečovaný pokus T. Siváka z ľavej strany skončil mimo bránu. V 20. min. predĺžil loptu Pavlis na Gábora, ale ten hlavou tesne minul. V 30. min. zakončil domáci Polák. Lopta síce mala smer do pravého rohu, ale Rožník bez problémov loptu chytil. Prvý polčas sa viac bojovalo, hralo opatrne, a len málokto by povedal, že v druhom polčase sa roztrhne vrece s gólmi, ktorých padlo až šesť. Potešiť domácich mohol v 47. min. J. Barták, ale jeho tvrdá strela spoza šestnástky skončila na brvne. Potvrdilo sa nedáš – dostaneš. Hostia o minútu neskôr otvorili po štandardke a tečoch v múre skóre na 0:1 Žiškom. V 58. min. si strelil po cetri Škvarku nešťastný vlastný gól hlavou M. Fabian a bolo 0:2. Chudobnému aj z hrnca vykypí… Hostia pridali, dá sa povedať, tri zlepené, pre domácich smolné góly v rozpätí pár minút. V 63. min. pridal do otvorenej obrany domácich gól na 0:3 Škvarka po prihrávke z ľavej strany od Sedláčka. V 67. min. strelil čestný gól na 1:3 Barták po prihrávke T. Siváka, ale sily na vyrovnanie už neostali. Naopak, hosťom padalo takmer všetko. V 79. min. trafil nechytateľne z priameho kopu M. Svatík a v závere upravil na 1:5 Gábor. Hostia vyhrali zaslúžene, avšak 1:5 je pre domácich krutý výsledok.

Hráči zápasu: M. Sivák – Z. Poruban
Góly: 67. J. Barták – 48. L. Žiška, 58. M. Fabian (vl. gól), 63. P. Škvarka, 79. M. Svatík, 89. M. Gábor.