TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

timotejbulko

Posledný zápas sezóny muži zvládli a ukončili ju pozíciou vicemajstra.

Za horúceho počasia chytili úvodné tempo hostia. V 4. min. našiel Svoboda pred bránou M. Kusendu, a ten trafil tyč. Domáci úvod zaspali. Hneď 6. min. otvoril účet stretnutia tvrdou strelou spoza šestnástky Milan Kusenda 0:1. Domácim sa úvodné minúty hra nedarila. V 12. min. sa rútil z pravej strany P. Fabian, no Janega si dal pozor. O minútu nato sa pýtala do siete aj strela Petra Bulka, no bola z uhla. V 30.min. pohrozil Barták, ale Janega opäť loptu vyrazil. V 33. min. z rohu prestrelil hlavou tesne Fabian. V 35. min. sa musel do brány postaviť domáci hráč M. Fabian, nakoľko zranenie nedovolilo pokračovať gólmanovi Miklošovi v hre. V 37. min. sa vyhol ofsajdovej pasce Pavol Bulko, no loptu odkopol pred Janegom Bako. V 41. min. nastrelil tyč T. Sivák. V 44. min. veľký tlak domácich po rohovom kope odkopol z bránkovej čiary obranca hostí. Domáci sa nakoniec vyrovnania dočkali v nadstavenom čase prvého polčasu v 47. min., keď únik Bartáka z ľavej strany skončil po prihrávke T. Siváka v sieti – 1:1. V 58.min. domáci otočili výsledok vďaka zásahu najlepšieho strelca domácich Tomáša Siváka – 2:1. Do konca zápasu ešte zahodil dobre príležitosti práve T. Sivák – keď ho v dvoch dobrých šanciach vychytal Janega, no po góle volala aj šanca hosťujúceho Brezováka. Hostia mali v závere veľký počet štandardiek, no ani strela Brezováka gólom neskončila, Fabian pozorne vyrazil. Záver zápasu už domáci zvládli a pripísali si posledné tri body v sezóne. Zápas dobrej úrovne zvladla aj rozhodcovská dvojica Maraz – Barančík. Klub domáceho tímu ďakuje vicemajstrom v sezóne 2021/2022 a tak isto aj funkcionárom a fanúšikom za prejavenú dôveru počas najlepšej sezóny za posledné roky. Domáci tím strelil počas sezóny úctyhodných 87 gólov, čo bolo bezkonkurenčne najviac z celej súťaže najvyššej oblastnej ligy, a tak sezóna bola úspešná, pretože baviť sa futbalom je najdôležitejšie.

Hráči zápasu: Pavol Bulko – Martin Helík

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva TJ SPP V.Bierovce-Op.)

„Mali sme slabší začiatok, ale šance postupne prichádzali a nakoniec sme vyhrali zaslúžene. Mrzia nevyužité šance, pretože súper bol v závere ešte v hre o vyrovnanie, no výsledok sme už dokázali ustrážiť v náš prospech. Ďakujem hráčom za výkony a fanúšikom za prejavenú dôveru počas celej sezóny. Teším sa na letnú prípravu a novú sezónu 2022/2023.“

Góly:6. Milan Kusenda 0:1 45.+ Juraj Barták 1:1 58. Tomáš Sivák 2:1