FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

Prestrelku v Hornej Súči poznačil tragický výkon rozhodcov

Muži vycestovali po troch rokoch do Hornej Súče, kde odohrali majstrovský zápas 6. kola. Dalo sa očakávať, že na malom ihrisku a teréne domácich nás nič ľahké nečaká. V 4. minúte sme však otvorili skóre na 0:1 – Juraj Barták zatiahol loptu, poslal ju pred bránu, kde na dvakrát dopratal loptu do siete po odrazoch Patrik Fabian. V 9. minúte domáci vyrovnali na 1:1, keď priamy kop z 20 metrov využil Ján Dohnan. V 17. minúte sme odpovedali, do vedenia 1:2 nás dostal Tomáš Sivák, keď využil priťuknutie lopty od J. Bartáka. V 19. minúte sa potvrdilo, že domáci sú nebezpeční hlavne cez štandardné situácie. Nákop Jána Dohnana tečoval Šimon Coník a bolo vyrovnané 2:2. Prestrelka pokračovala aj naďalej. V 30. minúte však prišiel kuriózny moment, keď po rohovom kope domácich hlavoval M. Kučerák. Lopta sa odrazila od brvna na čiaru a von, no rozhodca prekvapilo až po 15. sekundách hry ukázal na biely bod, že gól uznal. Prekvapivo sa tešili aj domáci hráči – 3:2. V 41. minúte vyrovnal na 3:3 Pavol Bulko, keď prudkou strelou z priameho kopu pod brvno nedal šancu F. Serišovi. Druhý polčas vyšiel nášmu mužstvu ideálne. Hneď v 48. minúte poslal hlavou do vedenia hostí 3:4 J. Barták, keď sa dokázal v skrumáži zorientovať čo najlepšie. Prestrelka však pokračovala ďalej. V 58. minúte domáci rýchlo rozohrali a najaktívnejší hráč domácich Ján Dohnan opäť vyrovnal na 4:4. V 68. minúte sme nakopli dlhú loptu z obrany na J. Bartáka, ten si ju spracoval a ideálne obstrelil k tyči F. Seriša – 4:5. Domáci do konca zápasu zatlačili, vypracovali si viacero šancí, ktoré buď skončili mimo, alebo zasiahol včas gólman Ondrášik. V 90. minúte zápasu hostia zaútočili do otvorenej obrany domácich – Pavol Bulko nahral voľnému T. Sivákovi, ten sa z boku rútil sám na gólmana, no poistka na 4:6, ktorá prísť mala – neprišla. Skaza hostí prišla v 94. minúte – minútu po nadstavenom čase, keď z úplnej poslednej šance zápasu skóroval z ofsajdu po prihrávke Barteka Ján Dohnan na 5:5 do prázdnej brány. Následne rozhodca ihneď ukončil zápas. Dva kuriózne góly domácich tak prispeli k prestrelke 5:5. Najbližšie čakajú naše mužstvo dva domáce zápasy, keď sa predstavia v hodovom zápase (Opatovce) túto nedeľu o 13:00 hod. a o týždeň neskôr proti Turej Lúke.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
Len veľmi ťažko môžem hodnotiť tento zápas, pretože to môže pochopiť len ten, kto to videl na vlastné oči. Niekto predsa riadi, alebo sa len tvári, že riadi našu súťaž. Som hrdý na všetkých hráčov za to, že dokázali ovládať svoje emócie…

Góly: 4. Patrik Fabian 0:1 9. Ján Dohnan 1:1 17. Tomáš Sivák 1:2 19. Šimon Coník 2:2 30. Marek Kučerák 3:2 41. Pavol Bulko 3:3 48. Juraj Barták 3:4 58. Ján Dohnan 4:4 68. Juraj Barták 4:5 90. Ján Dohnan 5:5.