TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

timotejbulko

Proti Zamarovciam vybojované víťazstvo 4:2

Prvú vážnu šancu v zápase si vypracovali domáci hráči. V 4. minúte stretnutia vystrelil z 20 metrov nepríjemne Tomáš Sivák, ale Fuksa loptu vyrazil. V 7. minúte prihral T. Sivák na pravú stranu M. Fabianovi, ten vystrelil, no Fuksa loptu vyrazil pred A. Moravčíka, ktorý nechytateľne poslal domácich do vedenia 1:0. V 10. minúte pohrozili aj hostia – k lopte sa dostal B. Drienka, no jeho pokus vyrazil Beňo. V 15. minúte vysunul šikovne P. Fabian T. Siváka, no toho vychytal brankár Fuksa. V 15. minúte vysunul A. Michalík P. Bariaka, ktorého sólo cez troch domácich hráčov skončilo v sieti – 1:1. V 20. minúte sa zastreľoval aj Malých, ale tesne vedľa. V 40. minúte štandardka domácich, ktorú Pavol Bulko zahrával ideálne, no Fuksa ju vyrazil najskôr pred Moravčíka, tomu loptu Fuksa opäť vyrazil pred P. Fabiana, ktorý sa najlepšie zorientoval v šestnástke a poslal domácich do vedenia 2:1. V 53. minúte najkrajšia akcia domácich v zápase. Tomáš Sivák sám vybojoval loptu v strede poľa, zatiahol ju po pravej strane, prihral do šestnástky A. Moravčíkovi, ten ju sklepol Pavlovi Bulkovi, ktorý vymietol pravý horný roh Fuksovej brány – 3:1. Hra mierne znervóznela. Hostia však odpovedali hneď o tri minúty, keď po chybe domáceho brankára skóroval do prázdnej brány Boris Drienka – 3:2. Lenže na odpoveď nenechali čakať dlho ani domáci hráči. V 59. minúte zvýšil na 4:2 pre domácich hlavou po rohovom kope Tomáš Sivák. V 64. minúte mal veľkú šancu Malých, ale lopta išla tesne vedľa ľavej tyče. V 66. minúte skúšal pozornosť Beňa Losonszký, ale neuspel. V 69. minúte individuálna akcia T. Siváka s koncovkou v podobe obaľovačky skončila v rukaviciach Fuksu. V 74. minúte veľké šance domácich. Najskôr vyprášil rukavice Fuksovi T. Sivák a následne trafil do brvna z piatich metrov Moravčík. V 77. minúte po časovanej prihrávke Moravčíka zamestnal P. Fabian rukavice Fuksu. V 80. minúte vysunul T. Sivák P. Fabiana ten aj skóroval, no rozhodca zamával nepochopiteľne ofsajd. Hostia síce pôsobili futbalovo, no na body im to nestačilo. Výhra domácich je zaslúžená.

Hráči zápasu: Tomáš Ondrášek – Lukáš Losonszký

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva TJ SPP V.Bierovce-Op.)
Od začiatku sme išli za víťazstvom. Boli sme dôraznejší, agresívnejší, dostupovali sme súperových hráčov a nedávali im priestor. Zápas sme rozhodli v druhom polčase, keď sme dominovali v chcení, napádaní, organizácii hry a emočnom správaní. Mohli a mali sme vyhrať väčším gólovým rozdielom.

Góly:7. A. Moravčík 1:0 15. P. Bariak 1:1 40. P. Fabian 2:1 53. Pavol Bulko 3:1 57. B. Drienka 3:2 59. Tomáš Sivák 4:2