FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

Prvý bod na ihrisku súpera

V Trenčianskom Jastrabí sme začali o niečo aktívnejšie ako domáci. Do šiestej minúty sme si vypracovali päť rohových kopov, ktoré ale domáci gólman Ondruška vyrážal. V 10. minúte sa uvoľnil z ľavej strany v rohu ihriska T. Sivák, hľadal pred bránou nabiehajúceho Petra Bulka, ale domáci obranca loptu včas odkopol na roh. Ďalšie rohové kopy, ktoré sme mali k dispozícií sme nevyužili. Domáci pohrozili z krídelnej akcie v 19. minúte, ich center sa snažil hlavovať v metrovom ofsajde T. Fodrek, ale na prekvapenie všetkých asistent rozhodcu Hruda nechal v hre pokračovať, rozhodená obrana následne faulovala a prísnu penaltu premenil Báleš – 1:0. Zápas znervóznel, prišlo viacero rečnení a nepresných verdiktov hlavného rozhodcu na obe strany, čoho výsledkom bolo znervóznenie hráčov na ihrisku. V 24. minúte mohlo byť vyrovnané, pekná strela Moravčíka však gólom neskončila. V 26. minúte sa predral pred šestnástku Barták, vystrelil, no nepresne. V 28. minúte sme domácich úplne zatlačili, Pavol Bulko našiel Moravčíka, ten nastrelil tyč, odrazená lopta k voľnému T. Sivákovi v super šanci gólom neskončila – Ondruška čaroval. V 33. minúte centroval krížne Horňák na Moravčíka, toho však presúvajúci Ondruška exkluzívne vychytal, z ktorého robili hostia hrdinu zápasu. V závere polčasu štandardku domácich nezakončil presne T. Fodrek ani Žák.

Druhý polčas sme boli znova aktívnejší. Domáci sa takmer za polovicu ani nedostávali, ich brejky a štandardky boli však nebezpečné. V 53. minúte sme konečne premenili šancu – prihrávku Pav. Bulka zúžitkoval peknou strelou do ľavého rohu brány Tomáš Sivák – 1:1. V 60. minúte pohrozil nepríjemne Žák, ale Hejbal bol pozorný pri viacerých nákopoch domácich. Bolo otázkou času, kedy bude aktivita hostí odmenená gólom. To sa stalo v 73. minúte, T. Sivák predĺžil loptu hlavou na Bartáka, ten sa pred Ondruškom nemýlil – 1:2. V 82. minúte sa potvrdilo, že zahadzovanie najvyloženejších šancí nás stojí body. Miroslav Glasa z priameho kopu napálil do nášho múru, tam sme si nešťastne tečovali loptu do siete – 2:2. Domáci mohli nakoniec ešte vyhrať, čo by bolo vzhľadom na priebeh úplne nezaslúžene, ale R. Glasa v tutovke zlyhal. V samom závere center T. Siváka Ondruškovi vypadol a dobiehajúci Barták už nestihol loptu doťuknúť. Z Tr. Jastrabia si tak odnášame prvý bod z ihriska súpera.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

V prvom polčase sme veľa rečnili a vyjadrovali nesúhlas s rozhodnutiami hlavného rozhodcu, čím sme sa nesústredili na zápas, hra bola rozháraná a nemala tempo. Následnú nervozitu a nepokoj sme preniesli aj do zakončenia, kde sme nepremenili viacero čistých streleckých príležitostí. Cez prestávku sme si vysvetlili určité veci a sústredili sa len na to čo môžeme ovplyvniť. Súpera sme zatlačili na vlastnú polovicu a našou aktivitou sa nám podarilo streliť dva góly. Domáci hrozili najmä zo štandardných situácií, ktorých mali až priveľa, a tesne pred koncom sa im podarilo z jednej z nich vyrovnať. Dnes sa opäť potvrdilo, že zápas sa hrá na góly a my sme nemali dostatok pokoja a rozvahy pri premieňaní streleckých príležitostí, ktorých sme si opäť dokázali vypracovať neúrekom. V ďalších zápasoch sa musíme sústrediť len na svoj výkon a na to čo dokážeme.

Góly: 21. Marek Báleš 1:0 pokutový kop 53. Tomáš Sivák 1:1 73. Juraj Barták 1:2 82. Miroslav Glasa 2:2