TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

Sponzori

Oddelenie Techniky, KFMaT, FHPV PU v Prešove
Najlepší strelci

TFK 1939 Záblatie

TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

TJ SPP V.Bierovce-Opatovce

Autor

timotejbulko

Mgr. Timotej Bulko

Rozhovor s posilou: A. Moravčíkom

VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE

Ofenzívu nášho celku posilnil v závere prestupu bez obmedzenia 194cm vysoký, 23 ročný Adam MORAVČÍK, ktorý k nám prichádza z klubu SFK Nová Ves nad Váhom. V minulej sezóne si Adam pripísal v jej drese na účet 12 gólov a zaradil sa medzi poprednejších strelcov súťaže. Vydarila sa mu hlavne jesenná časť, v ktorej nastrieľal 9 gólov. Po dorasteneckom futbale v AFC Nové Mesto nad Váhom skúsil mužské kategórie vo vyšších súťažiach, a to v kluboch OK Častkovce, OŠK Podolie a MFK Stará Turá. Najviac minút z vyšších súťaží (1434) odohral práve v drese piatoligovej Starej Turej. Následne pomohol 14 gólmi k postupu Novej Vsi nad Váhom do najvyššej oblastnej súťaže.

Ako to už býva zvykom, s príchodom nového hráča do nášho mužstva sme pre Vás pripravili kratší rozhovor.

Posledné dve sezóny si strávil v klube SFK Nová Ves nad Váhom, kde si nastrielal dokopy 26 gólov. V poslednej sezóne ich bolo 12. Ktorý gól z týchto ti utkvel v pamäti, prípadne by si označil za najlepší? O aký zápas išlo?
Každý gól poteší a je dôležitý, ale keď si mam vybrať jeden tak to asi bolo v 26.kole proti Záblatiu. Bol to gól víťazný, ktorý zabezpečil dôležité body pre mužstvo.

Určite by si tých gólov nastrielal o pár čísel viac, ale prvé jarné zápasy si nehrával. Bolo to spôsobené zranením?
Zranil som sa v treťom jarnom kole v Brestovci, ale našťastie sme potom mali voľno a chýbal som len na nasledujúcom zápase proti Myjavskému béčku. Strelecky sa mi nedarilo takmer celú jar až na konci som pridal ešte nejaké góly, ale určite ich mohlo byť aj viac ako 12.

Svoju mužskú kategóriu si začal v Častkovciach, Podolí aj Starej Turej. Boli tieto ligy pre teba dobrým impulzom? Nabral si skúsenosti?
Najviac skúsenosti som nabral ešte ako dorastenec v Častkovciach kde som prvý krát okúsil mužský futbal, takže na tie mám najlepšie spomienky či už na trénerov, spoluhráčov alebo ľudí okolo futbalu. V Podolí som sa len oťukával s mužským futbalom a až na Starej Turej v piatej lige som dostal väčšiu minutáž na ihrisku. Takže v každom klube som sa niečo naučil. Bola to pre mňa dobrá skúsenosť.

Od novej sezóny budeš teda pôsobiť v našom klube. Čo bolo dôvodom z odchodu z Novej Vsi a ako si sa tu vlastne dostal?
Dostal som sa sem cez manažéra Tima Bulka, ktorý ma oslovil, či by som nemal záujem zmeniť klub ešte cez zimnú prestávku. Ja som chcel sezónu dohrať v Novej Vsi nad Váhom a v lete som to zvážil a rozhodol sa. Dôvod môže byť pravidelnejšie umiestnenie vo vrchnej polovici ligovej tabuľky. Vždy sa hrá lepšie o titul ako o záchranu, čiže som potreboval novú motiváciu a zmenu.

Ako je zvykom, naše zápasy sú vždy kamerované a fotografované. Tešíš sa aj na túto možnosť, teda každotýždňového sledovania svojho výkonu (gólov) na videu?
Áno, určite sa teším keď si po zápase pozriem čo sa mi v tom zápase podarilo a takisto chyby, z ktorých sa môžem poučiť do budúcna. Dodal 23-ročný Moravčík.

Máš nejaký futbalový vzor, prípadne hráča, ktorý ťa vie motivovať?
Motivovať ma vedia športovci, ktorí makajú na tréningoch a v zápase odovzdajú maximum, vo voľnom čase si dávajú navyše ako napríklad Cristiano Ronaldo alebo 16-golový Tomáš Sivák (smiech).

Posledné tri sezóny sme neskončili horšie ako na treťom mieste. Myslíš si, že to môžeme zopakovať aj túto sezónu?
Pevne verím že aj s mojou pomocou sa to zopakuje. Povedal na záver rozhovoru 23-ročný Moravčík.

Videné: 240x
1 10