FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

Šláger kola pre Očkov

Zápas v Očkove mal podtón šláger kola, nakoľko narazil na seba majster a vicemajster z minulej sezóny 18/19. Zápas začal s pätnásť minútovým meškaním z dôvodu gratulácií domácemu funkcionárovi a najlepšiemu strelcovi VI. ligy za uplynulý ročník. Obrany pracovali od začiatku stretnutia na oboch stranách zodpovedne. Domáci mali prvú šancu v 5. minúte, ale rýchleho Gajdošíka sklamala presnosť.

V 8. minúte musel vytiahnuť zákrok Hejbal, pretože Zámečník nepríjemne tečoval pred ním loptu. Domácim sme sa postupne herne vyrovnali a v prvom polčase boli v búrlivej Očkovskej atmosfére lepším mužstvom. V 14. minúte to skúšal z ľavej strany nepríjemnou prudkou strelou Pavol Bulko, ale lopta išla tesne vedľa tyče. V 18. minúte chcel prekvapiť krížnou strelou Moravčík Kirku, ale chýbala presnosť. Po 20. minúte sme kopali viacero rohov po sebe, avšak bez gólového zakončenia. Naša aktivita pokračovala a v 24. minúte poslal pas Pavol Bulko na J. Bartáka, ten sa pohral s domácim obrancom, vystrelil, ale lopta skončila na brvne. V 30. minúte sa uvoľnil z pravej strany Moravčík, hľadal pred bránou Bartáka, ale nakoniec bol z toho faul na brankára Kirku. V 33. minúte sme mali kopať penaltu po Bartákovom zakončení, píšťalka však ostala nemá. Zápas v búrlivej atmosfére znervóznel, aj kvôli pár nepresnostiam od rozhodcov na oboch stranách.

Začiatok druhého polčasu nám vyšiel katastrofálne, pretože hneď po 20. sekundách hry otvoril po nedorozumení v obrane skóre Novotný – 1:0. Domáci po tomto momente ožili a vypracovali si viacero sľubných šancí. V 60. minúte si musel dať pozor Hejbal, keď zlikvidoval Strelkove zakončenie. V 61. minúte zvýšili domáci na 2:0 z pokutového kopu Gonom. V 66. minúte vypálil nebezpečne Viršinský, ale Kirka loptu vyrazil na roh. V 73. minúte sa zopakoval scenár, ale podobne vyrážal loptu na roh Kirka po zakončení O. Breznického. V 86. minúte našiel centrom M. Sivák M. Svatíka, ktorého hlavička nedala šancu Kirkovi – 2:1. V závere sme vrhli všetky sily do útoku, čo využili domáci v 91. minúte, keď ofsajdom zaváňajúca situácia skončil gólom Čechvalu – 3:1. S víťazom minulého ročníka sme tak prehrali v pomere 3:1…

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
V búrlivej atmosfére sme odohrali kvalitný zápas, ktorému chýbal lepší výsledok. Obidve mužstvá hrali zo zabezpečenej obrany a snažili sa využiť každú príležitosť na protiútok. V prvom polčase sme boli koncentrovaní, dostatočne agresívni a rýchlo sme pristupovali k súperovým hráčom, čím sme mu nedovolili dostať sa do šancí. Nevyužili sme dve gólové príležitosti, ktoré volali po góle. Na začiatku druhého polčasu sme veľkým nedorozumeným v obrannej činnosti troch hráčov uľahčili súperovi skórovať. Rýchly inkasovaný gól poznačil priebeh celého zápasu, my sme sa snažili otvoriť hru a vyrovnať, čo bola voda na mlyn rýchlych súperových hráčov. Zápas rozhodol odpískaný a premenený pokutový kop súpera. Ešte sme sa vrátili do zápasu streleným gólom Michala Svatíka, ktorý pri svojom prvom dotyku s loptou skóroval. Dnes sme síce nezískali ani bod, ale ukázali sme charakter a mentálne nastavenie.

Góly: 46. Mário Novotný 1:0 61. Tomáš Gono pokutový kop 2:0 86. Michal Svatík 2:1 91.+ Matej Čechvala 3:1