TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

Sponzori

Oddelenie Techniky, KFMaT, FHPV PU v Prešove
Najlepší strelci

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

TJ SPP V.Bierovce-Opatovce

TJ SPP V.Bierovce-Opatovce

TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

TJ Družstevník Veľká Hradná

Autor

timotejbulko

Mgr. Timotej Bulko

Susedské derby pre Stankovce

Domáci privítali vo veľkom susedskom derby a zároveň hodovom zápase Tr. Stankovce B. Derby zápas, ktorý nemá favorita začali lepšie hostia. Domácim chýbal v tomto zápase citeľne útočník Barták. V 5. min. sa tešili predčasne hostia pretože zakončenie B. Chudého skončilo síce gólom, ale pre ofsajd gól neplatil. V 8. min. mali domáci obrovskú šancu, ale Peter Bulko stroskotal na výbornom zákroku hosťujúceho Horvátha. V 14. min. vyskúšal pozornosť Horvátha Moravčík. V 20. min. pohrozil rýchly Gábor a dorážka exbierovčana L. Breznického išla len tesne vedľa tyče. V 30. min. sa pokúšal prehodiť vybehnutého Horvátha T. Sivák. V 38. min. prihral M. Sedláček Gáborovi, ktorý otvoril skóre – 0:1. V 45. min. vypálil prudko domáci Malých.

V 51. min. ušiel domácim po pravej strany Biras, nahral M. Sedláčkovi, ten posunul pred šestnástku voľnému B. Chudému, ktorý prekazil domácim snahu o vyrovnanie – 0:2. V 56. min. musel vytiahnuť dobrý zákrok po zakončení Horňáka Horváth. V 59. min. prišla iskra nádeje pre domácich, prihrávku od T. Siváka využil na strelenie gólu A. Moravčík – 1:2. V 62. min. mohlo byť vyrovnané, ale T. Sivák trafil tyč. V 70. min. využil Kopúňov roh B. Chudý – 1:3. V 71. min. nevyužil priamy kop bývalý ligista Križko. Pred viac ako 400 divákmi tak vyhrali vyrovnané derby hostia, pretože boli efektívnejší a húževnatejší ako domáci celok. Domácim chýbala väčšia dravosť, úctyhodná séria šiestich zápasov bez prehry bola tak prerušená.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
Aj napriek prehre sme odohrali kvalitný derby zápas pred početnou diváckou kulisou. Hrali sme aktívne smerom dopredu a zároveň si zodpovedne plnili aj obranné úlohy. Obe mužstvá si dokázali vytvoriť dobré strelecké príležitosti, ktoré sa nám na rozdiel od súpera nepodarilo využiť. Dnes sme neustále doťahovali vedenie hostí a keď sa nám podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu nastrelili sme len konštrukciu brány. Pri inkasovaných góloch sme len sprevádzali súpera, neboli dostatočne dôrazní a nedokázali zastaviť resp. prerušiť jeho útočnú snahu. Zápas sa odohral v priateľskej atmosfére a súperovi sme uľahčili cestu za víťazstvom slabším dôrazom v osobných súbojoch a zníženou kvalitou v zakončení, o ktorú sme sa pripravili už pred týždňom v Turej Lúke svojou nedisciplinovanosťou.

Góly: 38. Miroslav Gábor 0:1 51. Boris Chudý 0:2 59. Adam Moravčík 1:2 70. Boris Chudý 1:3

Videné: 307x
1 10