TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

Sponzori

Oddelenie Techniky, KFMaT, FHPV PU v Prešove
Najlepší strelci

TFK 1939 Záblatie

TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

TJ SPP V.Bierovce-Opatovce

Autor

timotejbulko

Mgr. Timotej Bulko

Tréner R. Kadák: „Nič iné ako sa pobiť o titul neprichádza na jar do úvahy.“

Naše mužstvo bude zimovať po jesennej časti sezóny 2021/2022 na druhej priečke, so zanedbateľnou stratou troch bodov na susednú Slovan Tr. Turnú a suverénnym počtom nastrieľaných gólov. Naopak, tretiemu mužstvu – Myjavskému béčku sme dokázali odskočiť na komfortných 10 bodov. Ale nepredbiehajme…

Najskôr sa pozrieme na zaujímavý rozhovor s trénerom mužstva – Mgr. Romanom Kadákom.


 

Roman, považuješ jesennú časť za úspešnú? Aký bol bodový cieľ pre jesennú časť, prípadne umiestnenie pred sezónou?

Bodové ciele a umiestnenie pred sezónou sme si nikdy nedávali, vždy sme chceli a budeme chcieť robiť futbal pre radosť a nadšenie. Samozrejme, že po športovej stránke je to zatiaľ naša najúspešnejšia sezóna. Tiež ma teší skutočnosť, že sa podarilo zapracovať do mužstva aj viacero mladých hráčov.


Táto sezóna je pomerne dobre rozbehnutá. Kde by si videl hlavný dôvod vysokého počtu bodov (35) a strelených gólov (55) ?

Posledné dve sezóny boli zo známych dôvodov zrušené, zápasy sa nemohli hrať, ale chalani ukázali veľké chcenie a chuť do futbalu. My sme prakticky vôbec neprestali trénovať, aj v zimných mesiacoch sme sa fyzicky zlepšovali. My vyhrávame zápasy kolektívnym a zodpovedným výkonom na oboch stranách ihriska. Odmenou za prístup a charakter mužstva je povestná čerešnička na torte, o ktorú sa starali najlepší strelci súťaže Juraja Bartáka a Tomáša Siváka. Obaja sa právom dostali do najlepšej jedenástky jesene VI. ligy.


Radosť fanúšikom robí túto sezónu už spomínané DUO Barták – Sivák. Kde vidíš hlavný dôvod streleckého úspechu týchto dvoch hráčov?

Okrem dvoch zápasov odohrali všetky ostatné spolu. Vyhýbali sa im zranenia a hlavne Juro obmedzil rečnenie s rozhodcami, tým pádom nedostáva karty a môže byť prospešný pre mužstvo. Juro si založil rodinu, dospel a už sa všetci tešíme akú nám pripraví oslavu svojho životného výročia :).

S Tajom sme úspešne oslávili jeho výročie pred rokom. Ale hlavne medzi oboma funguje „životná chémia“ nielen na ihrisku, ale tiež v kabíne, ktorá im neustále toleruje ich vzájomné „hecovačky a podpichovačky“.


Na Slovan Trenčiansku Turnú strácame po jeseni zanedbateľné tri body. Predpokladá sa, že na jar bude boj o prvú priečku pokračovať naďalej?

Pohľad na tabuľku hovorí jasnou rečou, nič iné ako sa pobiť o titul na jar neprichádza do úvahy. Budeme sa na to chcieť čo najlepšie pripraviť.

 


 

Medzi fanúšikmi cítiť rivalitu s našimi najväčšími súpermi (susedné dediny). Myslíš si, že to je na správnom mieste?

Myslím si, že nielen naša rivalita s Trenčianskou Turnou, ale tiež s Trenčianskymi Stankovcami je medzi fanúšikmi veľmi intenzívna. Je to fenomén, ktorý je po dlhej dobe medzi fanúšikmi všetkých troch obcí témou číslo jeden a dokonca sa rieši už aj na stretnutí starostov.


Pomaly, ale isto sa blíži zimná príprava. Aké sú tvoje vízie do tejto prípravy?

Už názov hovorí, že bude dlhá a náročná. Je to skoro 5 mesiacov bez súťažného zápasu. Musíme sa udržať vo fyzickej, ale hlavne psychickej pohode. Podstatné je, aby sa chalanom vyhýbali zranenia. Starší a skúsenejší hráči budú v chcení a prístupe opäť príkladom pre tých mladších, ktorí môžu byť šťastní, že sa môžu učiť od najlepších :).


Ak by sa ti dal vybrať jeden zápas jesennej časti, ktorý by sa dal považovať za najlepší, prípadne najviac emotívnejší v dobrom zmysle, ktorý by to bol a prečo? A naopak, čo najviac omrzelo?

Vyberiem hneď tri najlepšie, za ktoré považujem vydarený vstup do súťaže, keď sme v prvých troch kolách (Bošáca, Trenčianske Stankovce a Záblatie) dokázali vždy vybojovať jednogólové víťazstvo. Takéto vydreté zápasy chutia najlepšie, čo nám dodalo potrebné sebavedomie do ďalších súbojov. Najviac zo všetkého ma mrzí nešťastné zranenie Laca Žúžiho.


Ako sme už spomínali, budeme zimovať na druhej priečke so stratou troch bodov na vedúcu Trenčiansku Turnú. Dokázali sme streliť úctyhodný počet gólov v počte 55, čo sa nepodarilo žiadnemu inému mužstvu. Veľkú zásluhu na týchto gólov má v tejto sezóne strelecký gólostroj dua Barták – Sivák, keď dokázali spolu potešiť fanúšikov až tridsaťosemkrát. Obaja si pripísali aj veľké množstvo asistencií. Môžeme teda povedať, že pre tím sú nenahraditeľní. Na tretej priečke v počte strelených gólov skončil nováčik v drese mužov Patrik Fabian, keď dokázal skórovať päťkrát.


CELKOVÁ TABUĽA PO JESENNEJ ČASTI 2021/2022 :


Naše mužstvo túto sezónu jednoznačne dominovalo v domácich zápasoch, keď si dokázalo udržať 100 % – tnú úspešnosť, keď sme dokázali zvládnuť všetkých osem duelov. Najväčšie bodové straty však mrzia z dvoch zápasov. Ide predovšetkým o zápas v Trenčianskom Jastrabí, keď dostalo naše mužstvo gól v poslednej sekunde na 2:2, a tak isto aj v Hornej Súči, kde sa tento scenár opakoval taktiež, pri šialenej gólovej prestrelke 5:5.
V domácich zápasoch sme ani raz neprehrali. Prichádzali vysoké víťazstvá, ale aj vydreté, no zaslúžené. Treba povedať, že nie každý zápas sa vydaril podľa predstáv hráčov či fanúšikov. Najvyššie víťazstvo v jesennej časti je evidované v pomere 8:3 proti klubu FK Kľúčové. Zaujímavosťou je, že vo viacerých domácich stretnutiach sme prehrávali, ale bojovnosťou a ochotou kolektívu sme dokázali zápas otočiť.
Naopak, v tabuľke vonkajších zápasov sa nachádzame na druhej priečke, keď sme si dokázali odviesť 11 bodov z ihrísk súperov. Azda to najlepšie víťazstvo bolo práve v susedskom derby, keď sme dokázali zvíťaziť v ťažkom a televíznom zápase na pôde Trenčianskej Turnej 4:0. Určite je potešujúce, že sme na jeseň zvládli oba susedské derby zápasy.

TABUĽKA DOMÁCICH ZÁPASOV JESENNEJ ČASTI 2021/2022 :

TABUĽKA VONKAJŠÍCH ZÁPASOV V JESENNEJ ČASTI 2021/2022 :


 


Videné: 638x
1 10