FK Slovan Nemšová

TJ Slovan Dolná Súča

timotejbulko

Túžbu po víťazstve zradila koncovka. Zápas skončil nerozhodne

Zápas, v ktorom chceli vyhrať obe mužstvá začali celky opatrene. V 4. minúte sa uvoľnil z ľavej strany Pavol Bulko, zatiahol loptu no jeho ideálny center nikto nezakončil. V 10. minúte krásny pas zo stredu poľa od Pavla Bulka poslal do úniku Tomáša Siváka, ktorý žiaľ opečiatkoval len brvno domácej brány. V 15. minúte priamy kop domácich, ktorý trafil spoza šestnástky nechytatelne Lukáš Vrábel – 1:0. V 18. minúte už mohlo byť 2:0, ale rýchly Stojanov v úniku prepálil bránu. V 28. minúte však naše mužstvo vyrovnalo na 1:1, keď po rohovom kope Martina Siváka a dobrej orientácií v šestnástke skóroval Tomáš Sivák. Do konca polčasu sa hral viac-menej medzišestnástkový futbal. V závere prvého polčasu najskôr domáci Macho v dobrej šanci prepálil a následne z protiútoku center T. Siváka nenašiel hlavu Malýcha. Druhý polčas pridalo naše mužstvo na aktivite, chcelo zápas otočiť vo svoj prospech, no nepodarilo sa, i keď šancí či tutoviek bolo veľa. V 51. minúte po aute Kadáka a následnom nahodení pred bránu od T. Siváka sa vyznamenal brankár Bango, keď zneškodnil strelu P. Fabiana. Po góle volala aj 57. minúta, keď Pavol Bulko napriahol z 25 metrov, no gólman Bango opäť vytiahol výborný zákrok. Ďalšia tutovka nášho mužstva prišla v 60. minúte, keď naši dvaja najlepší hráči na ihrisku Pavol Bulko a Tomáš Sivák vymysleli peknú akciu, kde druhý menovaný v sóle obohral aj obrancu no zoči-voči Bangovi neuspel, ten ho vychytal. V 62. minúte sa ozvali aj domáci hráči, ale center Prosňanského a následnou hlavičkou L. Vrábela gólom neskončil. V 65. minúte sa zorientoval opäť dobre v šestnástke najvyťaženejší hráč v zápase Tomáš Sivák, no jeho zasekávačka a následná strela gólom neskončila. V 86. minúte vystrelil Prosňanský, loptu vyrazil Mikloš pred seba kde bol Čaňo, no ten prihral do ofsajdu Miklovičovi, a tak gól neplatil. V závere, v hre vabank mohol ešte pridať gól domáci Kondrc, no rozvlnil len bočnú sieť. V zápase dobrej úrovne rozhodoval s prehľadom Maraz. Túžba nášho mužstva po víťazstve, hlavne druhý polčas bola vysoká, no zradila nás koncovka. Zápas tak skončil remízou 1:1, ktorá netešila ani jedno z mužstiev.

Hráči zápasu: Peter Vrábel – Tomáš Sivák

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva TJ SPP V.Bierovce-Op.)

„Zápas bol od začiatku veľmi defenzívny. Paradoxne oba góly padli po štandardných situáciách v prvom polčase, keď sa hralo veľmi opatrne a nikto nechcel urobiť zbytočnú chybu. V druhom polčase sme vo väčšom počte podporovali útočné akcie so snahou rozhodnúť. Šance sa striedali na oboch stranách, ale ani jedno mužstvo ich nedokázalo využiť. Zápas tak skončil zaslúženou remízou, aj keď nikto s ňou nebol spokojný.

Góly:15. Lukáš Vrábel – 28. Tomáš Sivák