Autor

timotejbulko

Mgr. Timotej Bulko

V Ľuborči rozhodol gól Moravčíka

Posledné jesenné kolo sme vycestovali na horúcu ľuborčiansku pôdu. Za upršaného jesenného počasia na šmykľavom teréne začali aktívnejšie domáci hráči. V 2. min. nakopol dlhú loptu do šestnástky Hudcovský, ale pokus P. Macharu zastavila ofsajdová pasca.

V 5. min. nahral Peter Bulko na stred ihriska J. Bartákovi, ten si loptu perfektne zakryl a vybral sa na svoje sólo, ktoré mu však nevyšlo, pretože v poslednom momente mu odskočila pred Husárom lopta. V 12. min. nakopol dlhú loptu kapitán Fabian, domáci Hudcovský ju poslal pred Bartáka, ktorého bomba však letela vysoko nad. Prvý polčas sme pôsobili občas zaspane, domáci bojovnou hrou mali loptu viac na kopačkách, ale do tutoviek sa nedostali. Vážnejšie šance prichádzali na našej strane, ale ani pokus Petra Bulka z 30. min. gólom neskončil. V 33. min. sa domáci predrali cez pravú stranu, ale pokus I. Schwantnera skončil v náruči gólmana Ondrášika. V 35. min. domáci nakopli loptu a hosťujúci Martin Sivák si dal takmer vlastný gól, Ondrášik musel reflexívne vyraziť na roh. V 40. min. sa dostala vo výbornej šanci lopta na šestnástku k Petrovi Bulkovi, ten ale bránu netrafil. Druhý polčas sme začali omnoho lepšie ako ten prvý.

V 46. min. vyskúšal pozornosť Husára Barták, ten s námahou vyrazil na roh. V 49. min. sa vyhol ofsajdovej pasci po výstavnej prihrávke Horňáka A. Moravčík, avšak v úniku neskóroval. V 54. min. ušiel domácej obrane po pravej strane opäť A. Moravčík, ale domáci gólman Husár bol pozorný. Naša aktivita bola postupom času vyššia a vyššia – gól „visel“ na vlásku. Po rohovom kope v 57. min. predviedol kvalitný zákrok Husár, keď chytil hlavičku Petra Bulka. V 59. min. posunul loptu Pavol Bulko na brata Petra, ten vymyslel oku lahodiaci milimetrový center na A. Moravčíka, ktorý hlavou k tyči nedal šancu Husárovi – 0:1. V 62. min. ukázal kvality aj hosťujúci Ondrášik, keď si poradil z krížnou strelou I. Schwantnera. V 70. min. uvidel červenú kartu domáci Sabadka, avšak v presilovke sme potrebný ukľudňujúci gól nepridali. V 74. min. si spracoval ukážkovo loptu Tomáš Sivák a „nožničkami“ opečiatkoval spojnicu domácej brány. V 78. min. sa dostal do výbornej šance po hlavičke T. Siváka A. Moravčík, ale Husár opäť podržal domácich. V 80. min. sme išli do brejku, ale Barták sám pred brankárom namiesto strely hľadal T. Siváka – nepresne. V 85. min. domáci stavili na hru vabank, ale dorážky I.Schwantnera ani M. Macharu gólom neskončili a tak si odnášame z Ľuborče cenné tri body.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

V nedeľu sme za neustáleho dažďa odohrali náročný zápas. Až na malé výnimky sa nám podarilo počas celého zápasu sústrediť len na futbal a vlastný výkon. Boli sme lepšie pripravení po mentálnej stránke a postupnými krokmi sme išli za víťazstvom. Ale počas prvého polčasu sme boli pod miernym tlakom súpera, ktorý hrozil najmä z trestných kopov z väčších vzdialeností. Do druhého polčasu sme nastúpili koncentrovanejší a hlavne kľudnejší a silnejší pri práci s loptou. Vytvorili sme si územnú prevahu a niekoľko nebezpečných situácií, z ktorých sa nám jednu podarilo využiť na strelenie víťazného gólu. V závere sme nedokázali premeniť strelecké príležitosti a pridať ďalšie góly, ktoré by upokojili a rozhodli zápas. Naopak súper stále hrozil a pokúšal sa vyrovnať až dokonca zápasu.

Góly: 59. Adam Moravčík 0:1