FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

V náročnom zápase s nováčikom získali muži dôležité body.

Ambiciózny nováčik súťaže vstúpil do zápasu ideálne. Hneď v 6. min. po nákope M. Hláveka otvoril skóre A. Kučerák – 0:1. Domáci sa snažili čo najskôr vyrovnať. V 8. minúte z pravej strany priťukol loptu P. Fabian T. Sivákovi, no ten trafil len bočnú sieť. V 13. minúte už bolo 1:1, keď parádnou prihrávkou našiel M. Sivák J. Bartáka, ktorý odstavil čisto – telom obrancu hostí, obohral aj brankára a vyrovnal. Hostia boli veľmi nebezpeční. V 17. min. prudká strela od M. Gajdošíka išla tesne nad bránu M. Bulka. V 25. min. skúšal ohroziť z priameho kopu brankára Buriana M. Medvedík, ale tesne nad. V 30. min. vysunul T. Sivák Bartáka, ten sa rútil na bránu z ľavej strany, ale obranca hostí mu ideálne zneškodnil zakončenie. Záver polčasu patril hosťujúcemu mužstvu, ktoré hrozilo viacerými gólovými situáciami zo štandardných situácií, no T. Hamaj ani F. Sirotný gól nestrelili. V 51. min. po zaváhaní domácej obrany trafil bočnú sieť v dobrej šanci T. Hamaj. Domáci postupne zvýšili aktivitu. V 55. min. trafil z uhla tesne vedľa A. Ondrášek a o pár minút v skrumáži mieril nad brvno P. Fabian. V 67. min. nahral zo stredu poľa Barták T. Sivákovi, ktorý pred Burianom nezaváhal a poslal domácich do vedenia 2:1. Najkrajší gól v zápase prišiel v 77. min., keď aut T. Kadáka predĺžil hlavou T. Sivák na J. Bártáka, ktorý „nožničkami“ upravil na 3:1. Domáci už víťazstvo udržali a získali dôležité body, no treba povedať, že behavé hosťujúce mužstvo ako nováčik súťaže nie sú náhodne na popredných miestach ligovej tabuľky.

Hráči zápasu: Celý tím – Matúš Gajdošík

Góly:6. Andrej Kučerák 0:1 13. Juraj Barták 1:1 67. Tomáš Sivák 2:1 77. Juraj Barták 3:1