FK Kľúčové

FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

V Opatovej n/V tesná prehra 2:1. Domáci nevyužili pokutový kop, ktorý ich mohol v nervóznom závere mrzieť, ale…

V dohrávke 14. kola sme sa predstavili na ihrisku Opatovej n/V, ktorá je v tejto sezóne určite jedným s ašpirantov na víťaza ligy poskladaná z viacerých bývalých hráčov Častkoviec. Úvod domáci zachytili lepšie. Do 5. minúty si vytvorili dve dobré šance, ale ich strely neboli presné. My sme v tomto zápase veľmi pozmenili zostavu, keď stopérsku dvojicu zastával Barták – Medvedík. Súpera sa nám úvodné minúty darilo držať na dištanc. V 6. minúte sa domáci dostali k odrazenej lopte, ale strelu Bakšiho zblokovala obrana. Následne vznikol náš protiútok, ktorý 1 na 3 zle vyriešil Peter Bulko. V 21. minúte už bolo 1:0, keď sme pozabudli na pravej strane na Š. Bakšiho, pre ktorého nebol problém skórovať. V 23. minúte sa dostal po prihrávke T. Siváka z pravej strany do šance A. Ondrášek, ale miesto priamej strely zvolil zasekávačku, ktorú Jarabek prečítal. V 31. minúte sa triasla pravá tyč po strele z 20 metrov od R. Augustiniho. V závere polčasu mal dobrú príležitosť na vyrovnanie Patrik Fabian, obhodil si aj brankára, ale z uhľa nedostal loptu do siete. Prvý polčas boli nebezpečnejší domáci. Naše mužstvo vstúpilo do druhého polčasu omnoho lepšie. Úvodných päť minút nepríjemne pohrozil Peter Bulko aj T. Sivák, ale strely išli tesne nad. V 54. minúte fauloval Barták v pokutovom území a Király nariadil pokutový kop. Ten kopal strelec prvého gólu domácich – Štefan Bakši, ale brankár M. Bulko jeho pokus chytil. Hostia boli tak stále v hre. V 58. minúte po štandardke, ktorú zahral J. Barták a následnom zmätku domáceho brankára vyrovnal na 1:1 T. Sivák, pred ktorého vyrazil J. Škultéty loptu a problém doraziť tak nemal. O pár minút prišlo nešportové gesto od domáceho Šuberta, ktorý buchol rukou po hlave o 28. rokov mladšieho P. Fabiana po vzájomnom súboji, no situácia ostala bez kariet. Dlho sme sa z vyrovnávajúceho gólu netešili, pretože hneď o tri minúty priklonil misky váh na stranu domácich z priameho kopu O. Kurín – 2:1. V 69. minúte sa dostal k lopte Peter Bulko po prihrávke T. Siváka, ale strelou z 25 metrov Škultétyho neprekvapil. Hra nabrala ešte nervóznejší spád. V 74. minúte mohol pridať tretí gól domácich Kyselica, ale pred Bulkom gól nestrelil. V 77. minúte z ľavej strany nahral T. Sivák kapitánovi M. Fabianovi, ten sa nebojácne predral cez dvoch hráčov, ktorí ho podrazili, ale penalta sa na prekvapenie nepískala. V závere sa už viac rečnilo ako hralo, a podľahlo emóciám aj na našej strane. V 89. min. ešte pohrozil Šubert, nedal a tak hostia mali šancu na vyrovnanie. Tá aj prišla v nadstavenom čase, keď dlhý nákop od Pav. Bulka zo štandardky smerujúci do siete vytlačil s námahou J. Škultéty a dorážajúci L. Meravý spálil výbornú šancu. Nervózny zápas, ktorému pridali nie moc presné verdikty rozhodcov na obe strany…

Hráči zápasu: Štefan Bakši – Lukáš Meravý

Ladislav Adamec (zastup. tréner TFK Opatová n/V)

„Boli sme trochu v oklieštenej zostave, ale aj napriek tomu chlapci zabojovali. Potrebovali sme dať v zápase prvý gól, ktorý je v našom mužstve vždy dôležitý. Škoda tej nepremenenej penalty, ktorá nás znervóznila. Verím, že sa dáme dokopy a v ďalších zápasoch si pôjdeme po ďalšie víťazstvo.“

Roman Kadák(tréner TJ SPP V.Bierovce-Opat.)

„Dôrazný, ťažký a tvrdý zápas. Vedeli sme, že súper je silný v osobných súbojoch. Mali sme sa lepšie chytiť zápasu pri tej chytenej penalte. V zápase sme mali veľmi oslabenú zostavu, ale na to sa nechcem vyhovárať, taký je jednoducho futbal.“

Góly:21. Štefan Bakši 1:0 58. Tomáš Sivák 1:1 61. Ondrej Kurín