FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

timotejbulko

V Turej Lúke jasná výhra

11. kolo sme vycestovali na Turú Lúku (FK Turani), ktorá v tejto sezóne ešte doma neprehrala. V 4. minúte sa dostal do dobrej šance domáci R. Boor, avšak hlavou mieril nad. V 10. minúte sa dostal do šance z pravej strany J. Barták, v úniku si loptu zasekol, nahral voľnému Tomášovi Sivákovi, ktorý v super šanci trafil len domáceho gólmana. V 12. minúte štandardka, ktorú zahral šikovne M. Fabian na T. Siváka, a ten prehodil brankára domácich – 0:1. V 22. minúte prišla veľmi pekná akcia na našej strane. Peter Bulko predĺžil na J. Bartáka, ten posunul loptu Tomášovi Sivákovi, ten naspäť J. Bartákovi a bolo 0:2. Domáci síce hrozili z rýchlych krajových priestorov, avšak hrali sme pozorne a veľmi zodpovedne na všetkých postoch. V 30. minúte našiel centrom S. Šarudi M. Tomku a ten hlavou tesne minul. V 39. minúte sme šokovali domácich ešte viac, pretože po vyrazenej lopte od domáceho gólmana skóroval Tomáš Sivák. V 44. minúte fauloval jasne na žltú kartu Barták, avšak slabšie protesty a veľmi prísna karta od rozhodcu znamenala jeho vylúčenie. Viac ako 45 minút sme tak muselo odohrať v oslabení o jedného hráča. Domáci začali logicky druhý polčas s náporom, avšak skúsenou hrou sme odolávali. Výborne zachytal aj brankár Hejbal, ktorému nevypadávali lopty a krížne centre s prehľadom pokryl. V 63. minúte sa dostal do samostatného úniku Tomáš Sivák, avšak nájazd nevyužil. Domáci hrozili hlavne z pravej strany, kde bol rýchly M. Tomka, avšak Hejbal jeho centre s prehľadom pokryl. V 81. minúte sa dostal k odrazene lopte Malých, hlavou predĺžil na Pavla Bulka, ten posunul Tomášovi Sivákovi, ktorý svoj výborný výkon zavŕšil hetrikom – 0:4. V 89. minúte nepremenil prísne posúdenú penaltu najlepší hráč domácich Marek Tomka, keď stroskotal na našom gólmanovi Hejbalovi, ktorý svoj dobrý výkon počiarkol zmarením PK. Z Turej Lúky, ktorá prvýkrat prehrala na svojej pôde tak berieme zaslúžene všetky body.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)
Dnešný zápas nám potvrdil správnosť nášho smerovania, načo kladieme dôraz a čo rozhoduje zápasy. Každý hráč plnil svoje povinnosti na ihrisku a nik nešetril krokmi pri svojich úlohách. Proti súperovej mladosti, rýchlosti a výbušnosti sme postavili zodpovednosť, skúsenosť a hernú kvalitu nielen do ofenzívy, ale hlavne smerom k plneniu defenzívnych povinnosti. Výsledkom je nula na našom konte v počte inkasovaných góloch. Samozrejme, že treba vyzdvihnúť našu streleckú pohotovosť v zakončení a zablahoželať Tomášovi Sivákovi k priebežnému prvému miestu medzi najlepšími kanoniermi v súťaži. Veľkým mínusom je vylúčenie a naše reakcie k rozhodcom počas zápasu. Aj to nám ukázalo, že musíme popracovať viac na mentálnej stránke hráčov a sústrediť sa na veci, ktoré dokážeme ovplyvniť, čiže náš výkon.

Góly: Góly: 12. Tomáš Sivák 0:1 22. Juraj Barták 0:2 39. Tomáš Sivák 0:3 81. Tomáš Sivák 0:4