FK Kľúčové

FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

Výborný úvod: Muži berú z Bošáce všetky body

Prvý zápas novej sezóny (predohrávku 15. kola) odohrali naši muži na ihrisku zdatného súpera, keď narazili na domácu Bošácu. Hra v úvodných minútach zápasu bola z oboch strán pomerne opatrná. Mužstvá ako keby čakali na väčšiu chybu v obranách. Prvá lepšia príležitosť prišla na našej strane, keď dlhý aut od Malýcha skúsil zakončiť „nožničkami“ T. Sivák, ale lopta svoj cieľ nenašla. V 9. minúte nakopol dlhú loptu na T. Sivák Fabian, no v dobrej šanci bol skôr pri lopte domáci brankár P. Janega, ktorý poslal loptu ihneď do autu. V 10. minúte zahral ideálny roh Pavol Bulko na brata Petra, ktorý hlavou sám na päťke usmernil loptu k tyči – 0:1. Naša aktivita bola pomerne výrazná, do ďalšej dobrej šance sa dostal M. Sivák, ale domáci brankár vyrazil na roh. Naše mužstvo hrozilo hlavne zo štandardiek a výborne zahraných rohových kopov. V slede troch rohov zahodil šance najskôr Medvedík a hlavou mieril nad aj T. Sivák. V 17. minúte mali aj domáci dobrú možnosť skórovať z priameho kopu, ale Z. Bako mieril vysoko nad. V 19. minúte ďalší priamy kop z výhodnej pozície, ale veľmi dobre kopnutú strelu M. Zámečníka vyrazil reflexne na roh R. Ondrášik. V 26. minúte sa uvoľnil z ľavej strany T. Sivák, potiahol loptu no jeho ideálnu prihrávku neupratal do siete Medvedík ani Malých. V 30. minúte ušiel hosťujúcej obrane Peter Ochodnický, ale brankára nedokázal prelobovať. V 33. minúte mohlo byť vyrovnané, ale vďaka gólmanovi Ondrášikovi sa to nestalo, pretože vyrazil na roh výbornú strelu od Michala Kusendu. Lepší úvod druhého polčasu sme si ani nemohli predstaviť. Hneď po 20. sekundách hry a výbornej práce T. Siváka s Malýchom zakončil T. Sivák tvrdou strelou k tyči – 0:2. V 55. minúte sa pokúsil vystreliť z poza šestnástky Peter Bulko, ale vedľa. Domáci sa snažili niečo s výsledkom spraviť, ale strely M. Zámečníka aj Z. Baka neboli presné. V 60. minúte zabránil čistému gólu R. Ondrášik, keď v čas uvidel voľnú loptu za jeho chrbtom a nedovolil tak P. Ochodnickému skórovať do prázdnej brány. V 72. minúte našiel T. Sivák P. Fabiana a toho v úniku vychytal P. Janega. Táto istá dvojica mala veľkú šancu aj v 80. minúte, ale včas odkopol domáci obranca. Aktívne hrajúci T. Sivák mal šancu aj v 85. minúte, ale po zaseknutí obrancu išla jeho strela nad. V samom závere a z poslednej šance bola odpískaná prísnejšia penalta, ktorú premenil M. Zámečník – 1:2. Z Bošáce sa body berú ťažko, o to cennejšie tri body po zaslúženom víťazstve.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Ak sme v dnešnom zápase chceli byť úspešní, museli sme sa domácim vyrovnať v dôraze v osobných súbojoch a vo vytváraní tlaku na hráča s loptou. Zápas rozhodla ochota každého hráča podriadiť svoj individuálny výkon potrebám kolektívu. Potvrdila sa skutočnosť, že o víťazstvách rozhoduje zodpovedná defenzívna činnosť celého mužstva. Mrzieť nás môžu nepremenené príležitosti na strelenie ďalších gólov.

Góly: 10. Peter Bulko 0:1 46. Tomáš Sivák 0:2 90.+ M. Zámečník 1:2 pokutový kop