TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

timotejbulko

Výsledky letnej prípravy 2020

VEĽKÉ BIEROVCE  Prerušenie jarnej časti zastavila pandémia. Muži sa po dlhších tréningových procesoch dostali do prvého zápasu 5. júla, keď nastúpili proti Trenčianskej Teplej. Tento prvý zápas zvládli ideálne, keď dokázali vyhrať v pomere 3:7. Druhým súperom v rámci letnej prípravy mala byť pôvodne MFK Nová Dubnica, avšak zápas bol pár dní pred stretnutím zrušený. Náhradou bol súper z VI. ligy Obfz Považská Bystrica – Bolešov, ktorý patrí k popredným mužstvám VI. ligy. Tento náročný zápas sa nám však na domácom ihrisku podarilo zvládnuť, keď sme vyhrali 3:2. Tretím prípravným zápasom bol klasické derby, medzi našim mužstvom a piatoligovou Chocholnou-Velčicami. V prvom polčase sme síce boli viac ako vyrovnanejším súperom, avšak zápas sme nedokázali prikloniť na našu stranu (1:4). Posledným prípravným zápasom bol húževnatý súper OŠK Slovan Beckov, ktorý sme dokázali poraziť v pomere 3:0 na domácom ihrisku

Môžeme skonštatovať, že táto letná príprava bola pomerne úspešná, nakoľko sme vyhrali tri zo štyroch možných duelov. Najťažším súperom v príprave bol zrejme FK 1919 Slovan Bolešov. Bolešov hral v príprave 6 zápasov s kvalitnými súpermi. Päť vyhral a jediný celok, ktorý ho dokázal poraziť bolo práve naše mužstvo.

Strelci gólov v letnej príprave 2020:

J. Barták (5), A. Moravčík (4), T. Sivák (2), Pav. Bulko (1), Pet. Bulko (1), Žúži (1). Skóre 14:9.

Najbližší zápas odohrajú muži v nedeľu 2. augusta 2020 v Bošáci o 17:00 hod., kedy už pôjde o majstrovský zápas predohrávky 15. kola VI. ligy Obfz Trenčín.

Kompletný prehľad výsledkov a reportov:

Ideálny vstup do letnej prípravy.
Trenčianska Teplá – Veľké Bierovce/Opatovce 3:7
Muži odohrali prvý zápas od februárovej pauzy. V úvode domáci tím viedol 1:0 po našej chybe, avšak v priebehu 15 minút sme dokázali tromi peknými akciami a gólmi otočiť vývoj stretnutia. Domácim sme dokázali v ďalšej časti zápasu odskočiť na rozdiel piatich gólov. V zápase sa prestriedalo viacero hráčov a v posledných tridsiatich minútach domáci dokázali výsledok kozmeticky upraviť. Na koniec sme tak zdolali Tr. Teplú 7:3.
Góly: Stupinský, Bukovčák, Hanták – Moravčík 2, Barták 2, Pavol Bulko, Peter Bulko, T. Sivák.
ZOSTAVY:
TRENČIANSKA TEPLÁ: Kováč – Dobiaš, Slávik, Bagin, Frohn, Beňo, Bouhila, Hanták, Belák, Bukovčák, Stupinský – Daniško, Jakubes, Adamec.
Tréner: J. Liška
VEĽKÉ BIEROVCE/OP.: Hejbal (Ondrášik) – T. Ondrášek, Bezunk, Medvedík, Žúži – Pet. Bulko, Pav. Bulko, Moravčík, M. Sivák, J. Barták, T. Sivák – A. Malých, T. Kadák, M. Horňák
Tréner: R. Kadák

V druhom prípravnom zápase výhra proti kvalitnému súperovi.
Veľké Bierovce/Opatovce vs. Slovan Bolešov 3:2 (3:0)
… Za neustáleho dažďa sme privítali účastníka VI.ligy PB – FK Slovan 1919 Bolešov, ktorý v príprave zaznamenal dve výhry s piatoligistami… Úvod do zápasu sme mali exportný. Hneď v 2. minúte otvoril skóre z pravej strany Barták, ked sa dokázal šikovne prekľučkovať a pred gólmanom nezaváhal – 1:0. V 5. minúte zvýšil na 2:0 hlavou po štandardke Žúži. V 10. minúte podržal dvoma výbornými zákrokmi domácich gólman Hejbal. V 20. minúte vybojoval loptu v útoku J. Barták a ideálnym zakončením z pravej strany zvýšil na 3:0. Domáci vedomí si náskoku mierne poľavili, avšak treba povedať, že súper hral dobre a domáci mali od tohto momentu problémy. V 25. minúte sa prezentoval opäť Hejbal, keď vyrazil Florišovu loptu na roh. V 30. minúte vysunul Pav. Bulko do úniku Bartáka, ten z ľavej strany opečiatkoval len tyč. Druhý polčas boli na lopte lepší hostia, ich aktivita robila značné problémy nášmu mužstvu a nedovoľovali nám ukľudniť hru. Prejavom tejto aktivity bolo zníženie na 3:1 keď premenil penaltu Veselý. O pár minút nato sa hodil do prudkého centru Hasidlo a bolo 3:2. Naopak, domáci chceli odpovedať a pridať štvrtý gól, avšak lob T. Siváka zastavilo brvno. V tutovke sa ocitol aj A. Malých, ale gólman zasiahol. V závere Bolešov riadne zatlačil, a domáci mali čo robiť aby udržali tesný stav 3:2, ktorý aj ostal v platnosti…Hosťom ďakujeme aj za vzorne upratanú kabínu. Tak to má vyzerať.
Góly: J. Barták 2, L. Žúži – M. Veselý (11m), D. Hasidlo.
Rozhodoval: Tarabus (Veselák)
ZOSTAVY
VEĽKÉ BIEROVCE/OP.: Hejbal – Žúži, Fabian, Medvedík, Bezunk – Pet. Bulko, Pav. Bulko, A. Moravčík, M. Sivák, J. Barták, T. Sivák – A. Malých, T. Kadák, M. Horňák
SLOVAN BOLEŠOV: M. Šatka – E. Floriš, M. Šišaj, M. Kvasnica, P. Hutyra, M. Štefánek, A. Prna, M. Veselý, D. Hasidlo, E. Visolajský, M. Kotras, J. Šatka, A. Kusovský.
Tréner: J. Senko.

V treťom prípravnom zápase dva rozdielne polčasy pred cca 200 divákmi…
Veľké Bierovce/Opatovce vs. Chocholná – Velčice 1:4 (1:2)
… Muži sa stretli v treťom prípravnom zápase s kvalitným súperom 5.ligy Sever – Chocholnou – Velčice. Prvý polčas sme boli však lepším mužstvom. Úvodných 20. minútach sme súpera nepustila takmer k žiadnej vyloženej šanci. V 13. minúte sa šikovne uvoľnil z pravej strany A. Moravčík, poslal milimetrový prízemný center na T. Siváka, ktorý otvoril skóre stretnutia na 1:0. Tlak domácich pokračoval, loptu sme držali na kopačkách viac ako súper a v 16. minúte mohlo byť 2:0, ale T. Sivákovi v poslednej chvíli vypichol po Bartákovej krížnej prihrávke loptu stopér Chocholnej. V 22. minúte však mierne zaváhala obrana domácich, čo využila posila hostí L. Stronček – 1:1. V 29. minúte kopali domáci penaltu, ktorú však Žúžimu chytil Köszeghy. Túto možnosť mali aj hostia v 35. minúte, ale Tulpík pokutový kop s prehľadom premenil – 1:2. V 40. minúte vyrazil strelu Bartáka Köszeghy na roh. Druhý polčas bol od prvého odlišný, pretože v ňom boli herne lepší hostia. Vypracovali si šance, aj keď nie veľa, ale dokázali ich využiť. Postupne sa presadil Ján Tuharský a L. Stronček. Zápas tak skončil síce 1:4, ale domáci sa nemajú za čo v súboji s 5.ligistom hanbiť…
Góly: Tomáš Sivák – Lukáš Stronček 2, Juraj Tulpík 11m, Ján Tuharský
ZOSTAVY
VEĽKÉ BIEROVCE/OP.: Ondrášik (J. Šicko) – Žúži, T. Ondrášek, Medvedík, Bezunk – Pet. Bulko, Pav. Bulko, A. Moravčík, M. Sivák, J. Barták, T. Sivák – A. Malých, T. Kadák, M. Horňák
CHOCHOLNÁ-VELČICE: Köszeghy – J. Cingel, Ozimý, A. Suchánek, M. Masaryk, L. Sabadka, M. Vilímek, J. Tuharský ml., L. Stronček, J. Tulpík, Ján Tuharský, D. Kováčik, Juraj Tuharský, M. Lukša, N. Cingel, Janák).
Tréner: J. Kozárec.

Generálku pred súťažou muži proti šikovnému súperovi zvládli…
Veľké Bierovce/Opatovce vs. Beckov 3:0 (1:0)
… V úvode zápasu boli o niečo aktívnejší hostia, avšak do nebezpečnejšieho zakončenia sa nedostávali. Ich najväčšia šanca prišla v 12. minúte, ale Michala Birasa vychytal dvakrát výbornými zákrokmi domáci gólman R. Ondrášik. Hra sa postupne prelievala zo strany na stranu. Domáci založili peknú akciu v 19. minúte, keď T. Sivák posunul loptu A. Moravčíkovi, ktorý otvoril stav stretnutia na 1:0. V 31. minúte skončila strela A. Malýcha na brvne brány Beckova. Druhý polčas domáci prestriedali, do hry sa dostal Barták, ktorého aktivitu bolo v útoku pomerne cítiť. V 55. minúte vytiahol super zákrok hosťujúci gólman, keď chytil jasný gól M. Sivákovi. V 60. minúte sa zorientoval v šestnástke najlepšie A. Moravčík, ktorého strela zapadla v sieti – 2:0. Ten istý hráč vybojoval v 70. minúte aj pokutový kop, ktorý premenil s prehľadom Barták – 3:0. Domáci síce vyhrali rozdielom triedy, avšak súper bol veľmi nepríjemní…
Góly: Adam Moravčík 2, Juraj Barták 11m
ŽK: 0:1, rozhodoval: Bulko P. (Čaja)
ZOSTAVY:
VEĽKÉ BIEROVCE/OP.: Ondrášik – Žúži, Fabian, T. Kadák, Bezunk – Medvedík, Pav. Bulko, A. Malých, M. Sivák – A. Moravčík, T. Sivák. Druhý polčas: J. Barták, L. Zhaňač, M. Horňák, Peter Bulko
BECKOV: Kačerek – P. Kupčík, D. Švehla, Jakub Bončo, M. Pollák, Magula, M. Sedláček, R. Marták, Andrej Bončo, Michal Biras, J. Koreň, L. Sedláček, D. Kováčik.
Tréner: P. Krajčovič