FK Kľúčové

FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

Z Brestovca vezú muži cenné tri body

Domáci nemajú začiatok sezóny ideálny, a tak sa dal čakať veľký nápor, čo sa aj potvrdilo. V úvode zápasu sa dostali domáci k priamemu kopu hneď v 4. minúte, ale prudká strela M. Sládečka svoj cieľ nenašla. Naše mužstvo si vypracovalo šancu v 9. minúte, dlhý center Medvedíka hlavičkoval len na gólmana domácich T. Sivák. V 16. minúte sa dožadovali domáci pokutového kopu, no rozhodca bol iného názoru. V 20. minúte vystrelil „bombu“ na bránu domáci J. Gaža z 30 metrov, avšak Ondrášik bravúrne zasiahol. V 23. minúte sa dostal k lopte Barták, avšak pri strele mu vložil nohu do dráhy domáci Vrábel, a tak strela nemala potrebnú razanciu. V 33. minúte mieril tesne vedľa z priameho kopu Horeš. V 36. minúte našiel Moravčík Bartáka, ten si loptu spracoval na prsia, vystrelil, no vysoko nad. V závere polčasu centroval do pokutového územia Moravčík, jeho strelu však zachytil rukou domáci obranca a nasledovala penalta. Tú však nepremenil J. Barták, keď sa vyznamenal domáci gólman Samul. Prvý polčas tak skončil bez gólov. Prvý polčas vyšiel viac domácim, ktorí prevyšovali hostí hlavne v osobných súbojoch.

Toto sa však zmenilo v 2. polčase, keď naše mužstvo pridalo a začalo viac napádať a zvládať osobné súboje. U úvode polčasu sa hneď zastreľoval M. Sivák, avšak vysoko nad. V 51. minúte Horešovu strelu zblokovala naša obrana na roh. V 61. minúte vybojoval loptu A. Malých nahral  T. Sivákovi, ten krížnou prihrávkou našiel J. Bartáka, ktorý si poradil s obrancami a poslal loptu za chrbát Samula – 0:1. V 67. minúte fauloval v pokutovom území Sládeček T. Siváka a nariadenú penaltu premenil s prehľadom A. Moravčík – 0:2. O dve minúty neskôr domáci prepadli v obrane, J. Barták sa rútil sám z ľavej strany na gólmana avšak prestrelil. Do konca zápasu sa hral viac-menej futbal po šestnástku na oboch stranách. Naša obrana bola pozorná a domácim nedovolila výsledok ani skorigovať na kontaktný gól. Z Brestovca si tak vezieme vydreté a cenné tri body po výhre 0:2.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

V nedeľu sme nastúpili u súpera, ktorý už „musel vyhrať“. Zo začiatku sme pôsobili bojazlivo, nedôsledne sme dostupovali k súperovi a hrali bez energie, z čoho pramenili súperove nebezpečné štandardné situácie. Postupom času sme sa zlepšovali a do konca prvého polčasu si dokázali vypracovať pološance, ktoré sme ale nevyužili. Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší, dokázali sme sa vyrovnať súperovi v agresivite, boli sme koncentrovaní a zodpovedne si plnili svoje úlohy. Rozhodla skutočnosť, kto strelí prvý gól, zvíťazí. Vďaka kvalite v zakončení a zodpovednému výkonu v obrane sme rozhodli zápas.

Góly: 61. Juraj Barták 0:1 67. Adam Moravčík 0:2 11m