TJ Slovan Trenčianska Turná

TJ Družstevník Vlára Ľuborča

timotejbulko

Z Hornej Súče berú MUŽI cenný bod. Na ťažkom teréne vyrovnal M. Sivák. Hostí podržal brankár.

V 22. kole sme vycestovali na dôležitý zápas k tabuľkovému susedovi, keď sme čelili domácej Hornej Súči. Domáci chceli v tomto zápase vyhrať, nakoľko okrem víťazstva na pôde Opatovej n/V sa im nepodarilo bodovať. Na ťažkom a tvrdom teréne začali o niečo lepšie domáci. V 9. minúte mal dobrú príležitosť z pravej strany Ján Dohnan, ktorého poslal do úniku Zvolenský, ale z uhľa trafil tesne vedľa tyče. Hostia sa sústredili na pozorné bránenie, pričom vyrážali do rýchlych brejkov, ktoré ale neboli až tak nebezpečné. V 24. min. sa dožadovali domáci pokutového kopu, keď L. Meravý zastúpil brankára a strelu Macharu na bránkovej čiare odvrátil na roh. Ruka sa však nepískala. Na prekvapenie oživenie v útoku priniesol striedajúci veterán Peter Bulko, ktorý dvakrát nebezpečne ohrozil domáci bránu. Najskôr z pravej strany mu nahral v 30. minúte T. Sivák no jeho „bomba“ pomocou teču skončila na šťastie domácich nad bránou. Ten istý hráč pohrozil aj v 32. minúte keď spracoval nakopnutú loptu, vystrelil, ale Seriš vyrazil loptu na roh. V 34. minúte sa zaskvel brankár hostí M. Mikloš, keď parádne vyrazil strelu z priameho kopu od A. Coníka, ktorá smerovala do pravého rohu pod brvno. Úvod druhého polčasu sme nezvládli podľa predstáv. Hneď v 49. minúte ponechal rozhodca výhodu pre domácich, na konci ktorej prišiel faul Kadáka v pokutovom území na kanoniera Jána Dohnana. Nasledoval pokutový kop, ktorý premenil Adam Coník – 1:0. Vyzeralo, že domáci budú mať zápas pod kontrolou, avšak naše mužstvo sa nevzdalo a išlo za vyrovnaním. V 53. minúte po rohovom kope preveril rukavice Seriša hlavou T. Sivák, ten však pohodlne loptu chytil. O pár minút nato sme mali ďalší roh, ale hlavička A. Ondráška nebola razantná. V 60. min. sa zastrelovaľ z 25 metrov A. Coník, ale Mikloš si dal pozor. Domáci pôsobili nebezpečne, hlavne pri štandardkách. V 68. minúte si prebral z pravej strany loptu T. Sivák, zatiahol, a prudkou prízemnou prihrávkou pred bránu našiel brata Martina Siváka, ktorý nemal problém nedať – 1:1. Po tomto momente chceli domáci pridať čím skôr vedúci gól, ale ich zakončenia neboli presné. Naopak, mierne sa otvorili dvierka aj k obrane domácim, čo mohol využiť na gól v 81. minúte T. Sivák z pravej strany v v 85. minúte obalovačkou J. Barták. V 89. minúte sa dostal do úniku voľný M. Birás, šanca „smrdela“ jednoznačne gólom, ale zázračne podržal brankár Mikloš, ktorý vyrazil tesne vedľa tyče. Veľký nápor domácich v závere naše mužstvo zvládlo, pričom v 95. minúte, poslednej sekunde zápasu sme si vydýchli nakoľko domáci zahrávali nebezpečnú štandardku, ktorú ale Mikloš prečítal a zápas bol ukončený nerozhodným výsledkom 1:1. S bodom musia byť viac spokojnejší hostia, ktorí tak splnili cieľ pred zápasom, a to odísť s bodom.

Hráči zápasu: Adam Coník – Martin Mikloš
Góly: 49. Adam Coník 1:0 pokutový kop – 68. Martin Sivák 1:1