FK Kľúčové

FK Kľúčové

TJ Slovan Trenčianska Turná

Z Tr. Jastrabia muži vezú všetky body

Naše mužstvo vycestovali netradične už v sobotu na hodový zápas do Trenčianskeho Jastrabia. Dalo sa očakávať, že nič ľahké nás tam nečaká. Do prvej vážnejšej šance sa dostalo naše mužstvo v 4. minúte, keď dlhý aut Moravčíka spracoval T. Sivák, avšak zakončenie išlo len tesne vedľa pravej tyče. V ďalších minútach boli aktívnejší domáci, ktorí strelili úvodný gól v 12. minúte, keď Bálešovu prihrávku z pravej strany využil voľný Boháčik – 1:0. Hostia sa postupne osmelili, v 17. minúte dostal ideálnu prihrávku za obranu od Pavla Bulka T. Sivák, ale výborným zákrokom ho vychytal domáci gólman Ondruška. V 18. minúte prihral Peter Bulko T. Sivákovi, tentokrát bol opäť Ondruška na svojom mieste. V 19. minúte skúsil vystreliť z 30 metrov M. Báleš, ale lopta smer nenašla. V 20. minúte roh M. Siváka, pred bránou nastala mierna skrumáž, keď dotlačil loptu do siete rutinérsky J. Barták – 1:1. V 23. minúte pálil vysoko nad z priameho kopu M. Žák. V 25. minúte už bolo 1:2, v útoku sa pretlačil v súboji T. Sivák a únik zakončil gólom – Ondruška bol v tomto prípade bezmocný. V 30. minúte takmer vyrovnal S. Kendrala, jeho lob išiel však vedľa. V 35. minúte sa z pravej strany uvoľnil T. Sivák, avšak v poslednom momente namiesto strely volil prihrávku, ktorú odkopol domáci obranca. V 40. minúte podržal naše mužstvo R. Ondrášik, ktorý vychytal únik S. Kendralu. Hneď v úvode druhého polčasu poslal center pred bránu Bezunk, a nebezpečne zakončoval Moravčík. Následne mohol vyrovnať domáci Kyselica, ale opäť ukázal svoje kvality gólman R. Ondrášik. Od tohto momentu sme do konca zápasu dominovali a mali na ihrisku prevahu. V 54. minúte vysúval J. Barták T. Siváka, tomu však chýbalo v dobrej šanci pol kroku k získaniu lopty. V 59. minúte pekná akcia nášho mužstva skončila gólom. Peter Bulko vysunul na ľavej strane T. Siváka, ten loptu potiahol a ideálnou, milimetrovou prihrávkou našiel na vzdialenej tyči A. Moravčíka, ktorý sa nemýlil – 1:3. V 64. minúte mohlo byť 1:4, Moravčíkov pas na únik J. Bartáka však gólom neskončil. Následne po rohu trafil tyč M. Sivák. V 70. min. centroval opäť Moravčík, avšak diskutabilný zákrok na T. Siváka penaltou neskončil. Do konca zápasu sme si ešte vypracovali sľubné šance, avšak pokusy T. Siváka a Pav. Bulka ostali nevyužité. Z Trenčianskeho Jastrabia si tak vezieme zaslúžené tri body.

Mgr. Roman Kadák (tréner mužstva)

Vstup do zápasu bol z našej strany veľmi laxný, taký nemastný neslaný. Nepresnými prihrávkami sme strácali lopty už na vlastnej polovici, čím sme súperovi  umožnili miernu prevahu s veľkým množstvom štandardných situácií. Z toho pramenil aj inkasovaný gól po rýchle zahratom autovom vhadzovaní. Tento moment nás ale  prebral  a začali sme byť aktívnejší, dôraznejší a vytvárali sme si strelecké príležitosti, a do konca prvého polčasu sme otočili  priebeh stretnutia. Druhý polčas sme hrali koncentrovane, zodpovedne a hlavne sme sa sústredili len na veci, ktoré môžeme svojím výkonom ovplyvniť. Dnes sme dokázali zvíťaziť, aj keď zápas sa zo začiatku nevyvíjal v náš prospech. Svedčí to o charaktere, nezlomnej vôli hráčov, a tiež o skutočnosti, že futbal sa hrá hlavou.

Góly: 12. J. Boháčik – 20. J. Barták, 25. T. Sivák, 59. A. Moravčík