TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

Sponzori

Oddelenie Techniky, KFMaT, FHPV PU v Prešove
Najlepší strelci

TFK 1939 Záblatie

TJ SPP Veľké Bierovce - Opatovce

TJ SPP V.Bierovce-Opatovce

Autor

Mgr. Roman Kadák

Zhodnotenie futbalu v roku 2020

Článok o FUTBALE z BIEROVSKÝCH ZVESTÍ, vydaných v decembri 2020. 

       Na začiatku hodnotenia uplynulého roka 2020 si pomôžem výrokom slovenského reprezentanta v cyklistike Petra Sagana, ktorého určite netreba predstavovať: „Nikto také čosi nečakal, nikto na to nebol pripravený.  Koronavírus nezasiahol len šport, ovplyvnil životy všetkých ľudí na celom svete. Je to pre všetkých rovnaké a musíme sa s tým vyrovnať, takže aj ja som musel nájsť cestu a spôsob, ako sa s tým budem vyrovnávať. Na druhej strane ako profesionálni športovci by sme mali byť pre svoje okolie aj príkladom, tak sa nechcem sťažovať, a zobral som to tak, ako to prišlo, a prispôsobil som sa.“

Ani my sa nechceme sťažovať. Prispôsobili sme sa sťaženej situácii a aj naďalej sa snažíme robiť futbal tak, aby nás bavil, mali sme z neho dobrý pocit, a svojím prístupom a výkonmi robili radosť našim verným fanúšikom. Tiež chceme presvedčiť, že peniaze, ktoré vynakladá obec Veľké Bierovce na činnosť futbalového klubu, sú dobrou investíciou. Keď sa dokážeme stretávať,  trénovať a zabávať pre  spoločný fenomén „“futbal“, tak verím, že prídu aj pozitívne štatistické ukazovatele, ako je postavenie v tabuľke, počet bodov, strelené a obdržané góly.

Od začiatku roka sme sa pripravovali v zimných podmienkach na druhú polovicu sezóny, ale v marci sa začali prijímať opatrenia na spomalenie šírenia pandémie COVID-19 a všetky futbalové súťaže na Slovensku boli zrušené.

Tréningový proces sme teda pre pandémiu prerušili na pár týždňov, a hneď ako to protiepidemiologické  opatrenia dovolili, začali sme sa  stretávať na ihrisku a trénovať za zvýšených hygienických opatrení. Hráči boli veľmi nabudení a nedočkaví, takže sme sa stretávali dvakrát do týždňa. V mesiaci júl sme už mohli odohrať aj štyri prípravné zápasy a pripraviť sa na začiatok nového súťažného ročníka 2020/2021, ktorý odštartoval v prvý augustový týždeň. Stihli sme odohrať jedenásť majstrovských zápasov z celkového počtu pätnásť, obsadili sme piatu priečku so ziskom dvadsať bodov s vysoko aktívnym skóre 26:19, pričom sme opäť nastrieľali najviac gólov zo všetkých mužstiev. Najlepším strelcom sa stal Adam Moravčík s ôsmimi gólmi pred Jurajom Bartákom a Tomášom Sivákom, ktorým sa podarilo streliť po 6 gólov.

Naďalej spolupracujeme s futbalovým klubom Trenčianska Turná pri vytváraní spoločných družstiev starších žiakov a dorastu. V budúcom roku plánujeme vytvoriť aj kategóriu „prípravka“, a preto aj touto cestou si Vás dovoľujeme osloviť o akúkoľvek pomoc pri výchove mladých futbalových nádejí.

Naši futbaloví fanúšikovia cítili „hlad“ nielen po športových súbojoch, ale tiež aj po kultúrnych a spoločenských akciách. Je preto celkom prirodzené, že si opäť našli cestu na naše zápasy. Mrzí nás, že sme tento rok nemohli po jedenástich rokoch zorganizovať Jánske ohne 2020.

Na záver chceme poďakovať všetkým, ktorí nás podporovali na ihrisku, ale aj tým, ktorí nám darovali 2% z daňového priznania, „Evite“ Gabrišovej za pomoc pri rekonštrukcii priestorov kabín a obecnému úradu za spoluprácu pri získaní štátnej dotácie na futbalové pomôcky a športové oblečenie. Veríme, že aj v nasledujúcej sezóne nám budete prejavovať svoju priazeň.

Želáme Vám pokojné Vianoce a do roka 2021 veľa radostných chvíľ, pozitívnej energie a málo negatívnych myšlienok. Dúfajme, že sa čoskoro uvidíme na futbalovom ihrisku.

 

vyhlasenie-o-poukazani-dane 2020 Futbalový klub Veľké Bierovce

 

 

 

 

Videné: 631x
1 10